صفحه اصلی:اخبار
KhoyUniversityLogo
English            
  
           کــد خبر : 3041
1396/10/17 :تاریخ انتشار


پرداخت 13.5 میلیارد تومان وام شهریه صندوق رفاه وزارتین به دانشجویان دانشگاه آزاد

مدیرکل امور مالی، تسهیلات اعتباری و صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از پرداخت 13 میلیارد و 500 میلیون تومان وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان وزارتین علوم و بهداشت به دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در نیمسال اول سال جاری خبر داد.

 

فرزاد ناظمی اظهار داشت: دانشگاه هر ترم پس از تخصیص اعتبار بودجه شهریه از طرف صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و استفاده از منابع صندوق رفاه واحدهای دانشگاه به منظور اعطای تسهیلات بلندمدت با بازپرداخت بعد از فراغت از تحصیل به دانشجویان متقاضی اقدام می کند.

 

مدیرکل امور مالی، تسهیلات اعتباری و صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در ترم اول نیمسال تحصیلی سال 97-96 مبلغ 13 میلیارد و 500 میلیون تومان از سوی وزارتین علوم تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دانشگاه آزاد اسلامی تخصیص داده شد، گفت: برای نخستین بار در تاریخ دانشگاه آزاد اسلامی 100 درصد این مبلغ با انحراف مثبت توسط دانشگاه جذب شد و با مدیریت خوب در سطح واحدهای دانشگاه به منظور پرداخت تسهیلات به دانشجویان توزیع شد.

 

وی خاطر نشان کرد: البته در این فرآیند واحدهایی که دارای مشکل مالی بودند از مبلغ بیشتری بهره مند شدند این امر به منظور حمایت از دانشجویان آن واحدها صورت گرفت.

 

ناظمی با اشاره به آمار دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی که در ترم اول از وام شهریه استفاده کرده اند، گفت: طبق آمارهای موجود بصورت میانگین 13 هزار و 500 نفر از کل دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی از این تسهیلات بهره مند شده اند.

 

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های لازم برای پرداخت وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان وزارتین علوم تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در نیمسال دوم 97-96 انجام شده است، گفت: اطلاعات تکمیلی راجع به نحوه ثبت نام برای این تسهیلات در آینده نزیک در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت.

 

مدیرکل امور مالی، تسهیلات اعتباری و صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به سقف وام های قابل پرداخت به دانشجویان برحسب مقاطع تحصیلی اشاره و تصریح کرد: دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی تا سقف 15 میلیون ریال برای سه ترم تحصیلی، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد 30 میلیون ریال برای سه ترم تحصیلی و دانشجویان مقطع دکتری 100 میلیون ریال برای چهار ترم تحصیلی می توانند از تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با کارمزد 4درصد سالیانه استفاده کنند.

 
  تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی خوی است
آمارکل: 5718244
دیروز : 3765
امروز : 676
آنلاین : 892